DzL 020 – Pożegnanie przy grillu

Pożegnanie przy grillu / fot. Marcin

Wspominamy dawne audycje Dziadów z Lasu i dyskutujemy o formule audycji, zmagamy się z brakiem baterii (szczególnie pod koniec), zmianach zachodzących w przestrzeni miejskiej Konstancina-Jeziorny, rozpalamy grilla, jest chwila o motoryzacji, technologii w muzyce i muzyce jako takiej, technologiach informatycznych i ich alternatywnej historii, działaniu w chmurze, piłce nożnej i polskiej piłce nożnej (jest hejt) oraz o innych sportach (w tym: chłopcy tłumaczą spalonego godaiemu, czym się różni badminton od kometki, czy w baseballu mają hełmy czy kaski), trochę o hydrogeografii naszych okolic i małej architekturze sakralnej, łacinie, zawirowaniach organizacyjnych ostatniego odcinka, krótkie uwagi o utrzymaniu działki, paru innych melanżach, znów o historii miasta, lokalnej gastronomii, o polityce nie mówimy, kilka dodatkowych kopów w polską piłkę nożną, wojsku (nie tylko polskim) z uwzględnieniem szczególnym marynarki. Następnie następuje nagłe zakończenie ze względu na braki zasilania. A do tego piwo i konsumpcja grillowa.

Uwaga! Lecą bluzgi!

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

4 komentarze

 1. fi pisze:

  Uwaga lecą bluzgi, Pan RK słuchać zatem nie będzie…
  Ale do rzeczy. Klasyka polskiego „field recordingu” kończy 2 sezon czyli warto podsumować – znaczy się ponadczasowe pieprzenie w terenie.

  I to lubie!
  Czekam na zimowe dziki oraz dźwięki śniegu pod buciorami szanownych nagrywaczy…
  No i bluzgajcie sobie… na zdrowie

  • „Field recording”? Doskonałe określenie na nagrywanie melanżu w plenerze :D

   Dziki i śnieg, były już. Wszystko już było. W sumie formuła tej audycji wyczerpała się zanim jeszcze zakończył się K-pok.

   Ale dzięki za dobre słowo.

 2. Adam pisze:

  2:24 – kwintesencja :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *