Podcasty, podcasty, podcasty!

Przygotowując materiały na kanał Gniazdo Światów na You Tube zrobiłem mały podcastowy remanent. Wychodzi na to, że tych projektów trochę było. A wszystko zaczęło się we wrześniu 2007 roku, kiedy jako świeżo upieczony ojciec i wieloletni fan Batmana zrecenzowałem „Rozbite miasto”.
A potem to już było tak:
B180 (2007-2010) – ten pierwszy, trzyminutowe recenzje komiksów z Batmanem (wiecie, Batman, 180 sekund, nie?). Dużo frajdy, nauki, poznawania zagadnienia, sprzętu i całej reszty.
K-pok Podcast (2010-2012, 2014- ) – tu poszedłem szerzej i przez 100 tygodni nadawałem co piątek bez jednej obsuwy. Mocno wszedłem w środowisko, które wtedy było całkiem inne. Dostałem za ten podcast European Podcast Award w kategorii Osobowość. Było o komiksach, książkach, Gwiezdnych Wojnach, dzieciach, podcastingu, imprezach i całej reszcie. Po dwóch latach zawiesiłem nadawania, a potem wróciłem z bardzo rozluźnionym, nieregularnym rozkładem jazdy – tak od przypadku, do przypadku. Ostatnio nieco go „odżyłem” i co jakiś czas trafia tam materiał zbyt duży lub zagadnieniowo szeroki, żeby go pchać w czym innym.
Historia okolic Konstancina-Jeziorny (2013- )– teksty pisze Paweł Komosa, pierwotnie publikowaliśmy go na lokalnym portalu, potem na, hm, lokalnym portalu historycznym. Rzecz specjalistyczna i wąska, bardzo mi bliska, bo „mała ojczyzna”.
Kombinat – wspólna platforma z kilkoma innymi podcasterami, chłopaki teraz prowadzą Konglomerat Podcastowy – nie pamiętam dat, całość trwała kilka ładnych lat, od prawdopodobnie 2011 do bodajże 2015. Puszczałem tam m.in. K-poka, do tego recenzje komiksów i książek. Mój materiał z tego ośrodka leży teraz cały na blogu Gniazdo Światów.
Gniazdo Światów, czyli mój osobisty blog, stało się domem dla podcastów po zawieszeniu K-poka w 2012. Z początku krótkie recenzje, jak na Kombinacie. Leciały relacje z imprez komiksowych, wywiady z twórcami, audycje o filmach, książkach, podcastingu, itp. Z czasem pojawiły się różne serie.
Z dyktafonem wśród zwierząt (2012-2015) – kontynuowana z I serii K-poka, wywiady z komiksiarzami przy okazji różnych imprez.
Dziady z Lasu (2012-2015) – również kontynuowana z K-poka (10 odcinków tzw. Sezonu Zerowego), nieregularnie nagrywana relacja z imprez, wypadów, wypraw po okolicy, zwykle w towarzystwie dużych ilości piwa. W nagraniach brała udział wąska, powracająca w różnych konfiguracjach ekipa. Wbrew pozorom nie był to tylko patostream, ale często całkiem sensowne rozmowy o popkulturze, historii i życiu. Na blogu powstało w sumie jeszcze 30 odcinków.
Hellblazer (2013) – miniseria z recenzjami kilku zbiorczych wydań. Od lat mam ochotę na coś w stylu H180, czyli omówienie wszystkich tomów zbiorczych. Jakoś się nie mogę zebrać, ale nie wykluczam.
Quest czyli Godai wraca do Świata Czarownic (2015-2018) – przeczytałem i zrecenzowałem całą serię Świat Czarownic, włącznie z niewydanymi w Polsce powieściami. To było ciekawe i dziwne doświadczenie.
Petecki przerywa milczenie (2016- )– seria z omówieniami wszystkich książek Bohdana Peteckiego. Kiedyś ją dokończę.
Generacja TM-Semic (2021- ) – omówienia wybranych, najlepszych, najciekawszych, najgłośniejszych komiksów z dorobku najważniejszego wydawcy lat 90. Dość nieregularna.
Takie Krótkie Recenzje (2022- ) – szybkie, kilkuminutowe recenzje komiksów. Różnych. Ruszył wczoraj.
Nie ma za co.
Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *