Premiery jesieni

Nadeszła jesień po mało interesującym pod kątem fantastyki lecie i domknęły mi się różne projekty. Na trzy zimniejsze, smutniejsze wieczory, trzy produkcje, do których przyłożyłem łapy.

Wrzesień: Rocznik Fantastyczny 2020

Moje nowe pismo, tak. Nie da się uciec od porównań z Fenixem Antologią, którego zamknąłem tego lata po dziewięciu numerach. Rocznik Fantastyczny jest jednak trochę inny – owszem, są opowiadania (piszą m.in. Emma Popik, Anna Nieznaj, Romek Pawlak czy Paweł Majka), jest publicystyka (w tym ciekawa analizy gównoburzy w Nowej Fantastyce o opowiadanie Jacka Komudy „Dalian, będziesz ćwiartowany”) i jest komiks z Ratmanem, co samo w sobie jest niezwykle fantastyczne.

Ode mnie: opowiadanie „Białe demony” ze świata Kompleks 7215.

Zakupy: w papierze || w ebooku

Październik: Zimne światło gwiazd

Pięć lat pracowałem nad zbiorem opowiadań o Polakach w kosmosie. Przez ten czas rozrósł się i ładnie okrzepł, m.in. z pomocą Michała Cetnarowkiego na pozycji redaktora i Roberta Adlera, który zapewnił obłędne ilustracje. Będzie o tym kto pierwszy i kiedy zdobył próżnię, o tym czy komunista dogada się z kapitalistą oraz o czym rozmawiają bohaterki zaliczające test Bechdel. Będą reakiety, bazy satelitarne, Rosjanie, Chińczycy, komitet centralny, agenci GRU, miłość, śmierć, rodzina i przyjaźń. A oprócz tego kowboje kosmosu, marudni starcy i wbrew pozorom sporo śmiechu.

Ode mnie: wszystko, łącznie z nalepką i plakatem w wersji premium.

Zakupy: w papierze i ebooku || w ebooku

Listopad: Gladiatorzy

Naczekaliśmy się na ten zbiór dość długo, ale wreszcie jest. I w środku sporo ciekawych nazwisk, zarówno znanych jak i mniej znanych – w tych Grzędowicz, Kołodziejczak i Kossakowska ze starej gwardii czy Saulski i Podlewski z młodej. Będzie, oczywiście, o gladiatorach w różnych ujęciach, od klasycznego aż po calkiem futurystyczne.

Ode mnie: opowiadanie „Idiotów i igrzysk” z uniwersum S.T.A.L.K.E.R. Tak, będzie Bożokorow!

Zakupy: w papierze || w ebooku

Plany na przyszły rok

W przewidywaje kolejności publikacji rzeczy, które będę redagował (i pewnie pisał do nich): Rocznik Publicystyczny 2021, antologia „Taki Dziki Zachód”, Rocznik Fantastyczny 2021.

Liczę też, że wyjdzie „Po sezonie” oraz ktoś skusi się na Godara.

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *