Licencja materiałów w Gnieździe Światów

Wszystkie materiały tekstowe w tym ośrodku, o ile nie są oznaczone inaczej, oraz zdjęcia w galerii (za wyłączeniem grafik ilustrujących teksty, a będących prawną własnością osób trzecich), podlegają następującej licencji:

Licencja Creative Commons
Blog Gniazdo Światów by Bartek „godai” Biedrzycki is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

Oznacza to, że wolno je umieszczać w innych miejscach, takich jak strony internetowe, magazyny, nośniki danych itp. pod warunkiem podania autora tekstu / zdjęcia wraz z aktywnym (w przypadku nośników elektronicznych) linkiem zwrotnym do strony głównej GŚ.

Wolno na ich podstawie tworzyć utwory zależne i modyfikacje, pod warunkiem podania oryginalnego autora wraz z aktywnym (w przypadku nośników elektronicznych) linkiem zwrotnym do strony głównej GŚ i udostępniać je na licencji identycznej.

Nie jest dozwolone wykorzystanie materiałów lub ich modyfikacji w celach komercyjnych.

Niezależnie od licencji autora należy poinformować o chęci wykorzystania materiału PRZED jego wykorzystaniem. Użycie materiału i późniejsze zgłoszenie tego faktu skutkować będzie zakazem jego użycia.

A teraz dla białych – jeśli spodobał ci się któryś artykuł, fotka czy cokolwiek  i chcesz to mieć u siebie – napisz maila, zanim weźmiesz. Raczej nie będzie problemu.

W materiałach audio wykorzystano m.in. fragmenty utworów Lohstana David – La Rupture, Dirty Bees – Your Life! oraz Epic Soul Factory – Intruders, The Girft of the Gods. Wszystkie na licencji Creative Commons.

Autorką logo jest Unka Odya.

Nazwa bloga, „Gniazdo Światów”, jest tytułem książki Marka S. Huberatha, uważanego za jednego za najciekawszych i najważniejszych polskich twórców fantastyki; sama powieść często uznawana jest za dzieło znaczące, wybitne i kultowe zarówno przez czytelników, kolegów po fachu jak i krytyków. Użycie tytułu tej książki nie ma na celu umniejszania dorobku pana Huberatha, ani wykorzystywania cynicznie stworzonej przez niego marki. Chociaż pierwotne przyczyny wybrania takiej, a nie innej nazwy były spowodowane jeszcze innymi względami, obecnie zatrzymuję ją jako rodzaj hołdu dla jednego z moich ulubionych pisarzy. Oraz dlatego, że doskonale pasuje do tematyki i kształtu tej strony.