84. Słowo na niedzielę

Zacznę od tego, że w piątek odbyła się przedpremiera przed-MFK-owa, w tym także Kolektywu #7 i Och! (tego drugiego tylko kilka sztuk, bo ktoś, kto miał się nim zająć wie, co ja myślę na ten temat). Dopisało towarzystwo, a wieczór skończył się powtórzonym wielokrotnie tekstem “Do zobaczenia za tydzień w Łodzi”, co było ostatecznie odrobinę upiorne. Tak sądzę. Materiał filmowy z tej przedpremiery trafi do sieci prawdopodobnie już wkrótce.

Z innych wiadomości, papierosy z betelu są okropne, chociaż dają się palić, o dziwo.

No i zainspirowany rozmową z jak zwykle pozytywną publiką postanowiłem przeczytać ponownie wstęp do nowego numeru, bo tłum zarzucił mi, że “pisanie we wstępniaku o pisaniu wstępniaka jest takie uhm”. Więc sprawdziłem, sięgając do numeru i czytając ponownie. Drogi tłumie, wypowiadanie się o wstępniaku na podstawie jednego i to w dodatku pierwszego zdania z tego wstępniaka jest jeszcze bardziej uhm.

W Łodzi nie będę robił nic, bo ostatecznie prelekcji o Batmanie nie poprowadzę. Nie chce mi się tego publicznie tłumaczyć, szczególnie, że jak ktoś był ciekawy, to się już dopytał. Jeśli więc ktoś będzie miał jakieś dziwne i niewyjaśnione parcie na spotkanie mnie (są tacy, co już ponoć ćwiczą karate), to w piątek wieczorem Łódź Kaliska, w sobotę w ciągu dnia z przerwami stoisko konglomeratu timofa, a w niedzielę pewnie spadam wcześniej, jak zawsze. Się zobaczy.

Uwaga! Nie będę miał już swojego firmowego czarnego kapelusza, ale będę w czapce z daszkiem w kolorze khaki. Taki się zrobiłem ser lanselot.

Wygląda na to, że nie będę miał tym razem ze sobą żadnych bonusów, może z wyjątkiem obrazu z Naruto. Chyba, że ktoś potrzebuje CMD #1, którego kilka zeszytów znalazłem przypadkiem w szafie. No, ale to dla twardych.

A o Comics from Poland na razie nie ma jeszcze co mówić – bo na razie jeszcze wcześnie. Ale spodziewajcie się z czasem wieści.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.