46. Siedlecki Grill Komiksowy

Dziś Słowo na niedzielę późno, bo całe przedpołudnie spędziłem z córką, jako przykładny ojciec ciągnąć ją dwa kilometry na piechotę, żeby zrobić kilka zdjęć drewnianej kładki dla pieszych i rozbieranego właśnie mostu drogowego. Co zresztą okazało się naprawdę fajnym spacerem i dobrze się bawiliśmy. Wczoraj natomiast nie napisałem nic wieczorem, bo byłem zmęczony po trasie, jaką zrobiłem.

sgk

Pojechaliśmy bowiem na, zgodnie z nomenklaturą Timofa, „działkę w Siedlcach”, czyli na spotkanie piwno-grillowe wycinka stołecznego fandomu komiksowego. Mimo pierwotnych planów zakładających udział ok. 2.000 osób, stanęło na wąskim gronie, w osobach Olgi, TeO, Ystada, Wondera oraz na jeden dzień Żony i Zu, z mężem i ojcem.

Muszę przyznać, że to był taki typ spotkania, jakiego mi brakowało. Lubię wyskoki do warszawskich knajp na piwo w oparach absurdu, papierosów i rozmów o pracy (bo Robert spóźnia się zwykle dwie godziny), ale takie leniwe popołudnie, w dymie grilla, przy starym drewnianym stole i z dużymi zapasami kiszonki to jest coś. Było piwo, kalambury, rozmowy o komiksach.

Proszę o więcej.

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

3 komentarze

 1. Ystad pisze:

  A jasne Panie godai, że będzie więcej. i tym razem liczę, że zjawicie się z małżonką na deko dłużej.
  Obudziliśmy się wszyscy tylko z dwoma browarami…. więc TeO zmajstrował drinka z tego co zostało: rum+gin+sok grejpfrutowy… dziwna, ciekawa mieszanka.
  A potem jeszcze po dwa browary w barze w oczekiwaniu na pociąg do Wawy. Piękny weekend :)

 2. Olga pisze:

  A jaki piękny piękny kac! Dziękuję za najlepsze imieniny ever, w urodziny też przyjadę igrać na kiszonce.

 3. TeO pisze:

  A jeśli ktoś nie wie ile waży kiszonka, odpowiem cytatem Renaty Beger, gdy ta została zapytana przez andrzeja L. „Reniu, ile brakuje Ci jeszcze podpisów?” – „W chuj!”. I tyle właśnie nie mniej! :p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *