Geedis i przyjaciele – darmowa antologia fantastyki

Kim lub czym jest Geedis? Znamy odpowiedź na to pytanie, po latach poszukiwań.

Czy aby na pewno? Czy warto się ograniczać? Krzysiek, polski tłumacz literatury, postanowił namówić całą rzeszę amatorów i profesjonalistów, żeby zastanowili się, co można zrobić z nalepkami.

Udało mu się zebrać w sumie kilkadziesiąt osób – autorów, ilustratorów. Tekst – i rysunek – popełniłem także ja.

Antologia ta jest także szczególna, bo byłem jej redaktorem technicznym i wydawcą. No i po raz pierwszy wydawnictwo Gniazdo Światów publikuje coś „cudzego”, magazyn, którego nie jestem pomysłodawcą ani  właścicielem, pełnię w nim jedynie rolę twórcy i czarodzieja.

„Geedis i przyjaciele” to 240 stron bogato ilustrowanych opowieści o Krainie Ta, lądzie, o którym zapomniał czas i ludzie, o fenomenie i zjawisku popkulturowym na nietypową skalę. Dzięki Krzyśkowi – Polska przoduje wśródk pionierów geedisoznawstwa.

Dla mnie, człowieka, który jako pierwszy – w zinie Żar-ptak 01 – drukował informacje o tym zjawisku (esej ten możecie przeczytać podlinkowany na początku wpisu) jest to szczególne wydarzenie.

Panie, panowie, oto Krzysztofzin n1: Geedis i przyjaciele.

Objętość: 240 stron A5, dostępny także w ebooku (z kolorowymi ilustracjami, jeśli wasz czytnik wspiera takie technologie).

Możecie pobrać go już teraz w formatach epub i mobi, a o premierze na papierze szukajcie informacji na stronie Krzysztofzin.pl.

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *