Upadek Imperatora

Zaniedbuję ostatnio bloga, bo dużo rzeczy się dzieje. Zaczęła się emisja „Rebeliantów” na przykład. Kleję znów modele. Co tydzień gdzieś jeżdżę, zasadniczo z okazji książki, byłem już w Warszawie, Toruniu i Olsztynie, a teraz znów Warszawa i Kraków. Ale jest wesoło.

No i siedzę i piszę. Idzie to mozolnie, bo mam napisaną powiedzmy 1/3 założonego tekstu. Staram się pracować metodycznie i regularnie, ale jak zawsze u mnie idzie to zrywami.

Co piszę? Nie, nie piszę kontynuacji „Kompleksu 7215”. Piszę prequel. Tak.

Owszem, Borka i paru innych znajomych z pierwszej książki pojawi się, ale odpowiem kolejny raz na pytanie, które wiele osób zadaje na spotkaniach: nie powiem, co się stało po strzelaninie na Słodowcu. Wszystkie wątki z Borką rozgrywają się albo w okresie między powrotem do Kryształowego Pałacu a ponownym wyjściem na Słodowiec, albo (jeden z nich) wiele lat wcześniej, zanim w ogóle został stalkerem. Na razie mój stalker Schrödingera ma wolne od decyzji.

O czym książka będzie? O Twierdzy, o Imperium i o Ostatni Przymierzu. O dwóch ludziach, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji, a każdy z nich zachował się na swój sposób. I o małym chłopcu.

Skończę pewnie na wiosnę. Wyjdzie, jeżeli Fabryka Słów zaakceptuje tekst, pewnie w podobnym terminie w przyszłym roku, jak mój debiut.

A na razie, na pocieszenie, macie mapę – podobna, ale jednak nie taka sama.

mapa_upadek_imperatora

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *