Wystawa fotograficzna na Otwartych Ogrodach

Tak było tak jest

No, powiedzmy, że „wystawa”, to duże słowo. Mała ekspozycja.

W najbliższy weekend w moim rodzinnym mieście odbędzie się festiwal Otwarte Ogrody. Zacna to inicjatywa i polecam wizytę (po uprzednim zapoznaniu się z programem (PDF) – wszystkiego chyba ogarnąć się nie da).

W ramach tegoż, w ogrodzie historyczno krajoznawczym, przy Strumykowej 5 (niedaleko Parku Zdrojowego), będzie można znaleźć (w sobotę od 15-19, w niedzielę od 10-14) ekspozycję fotograficzną – materiały archiwalne, z zeszłego wieku, przygotowane przez Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny; materiały współczesne, prezentujące miasto i jego walory turystyczne, przygotowane przez Uczniowski Klub Turystyczno-Krajoznawczy TRAPER oraz moją małą ekspozycję.

Składa się na nią 7 par zdjęć, wybranych z Serwisu Zdjęciowego, prezentujących, zasadniczo, te same miejsca, jednak w odstępie kilku lat – nowy i stary most, odrestaurowaną figurę świętego, wyremontowany dom.

Tak naprawdę, to tylko mała ekspozycja, fragment tego, co chciałbym zrobić. Mam 6000 zdjęć, kiedyś przygotuję z tego pełną wystawę.

A na razie, bardzo się cieszę. I zapraszam.

A tych, którzy nie będą mogli podjechać, zapraszam na portal Konstancin.com gdzie w sobotę będzie miał premierę pierwszy numer periodyku „Zeszyty Historyczne – Nie tylko Konstancin i Jeziorna” poświęconego historii i współczesności gminy Konstancin-Jeziorna. W pierwszym numerze będzie m.in. o literatach z Obór, stylach ogrodzeń, o tym, ile w końcu było młynów w Jeziornie (i gdzie), a także moje wspomnienie o wyburzonym basenie w Mirkowie.

Fajna rzecz, taki festiwal.

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *