Szczęśliwi, bogaci, żyjemy z tantiemów – wywiad z twórcami serii „Biocosmosis”

Wywiad z Edvinem Volinskim – scenarzystą, Nikodemem Cabałą – rysownikiem i Grzegorzem Krysińskim – kolorystą serii science-fiction „Biocosmosis”, której pięć tomów (i trzy antologie) ukazało się w latach 2006-2011 nakładem wydawnictwa ProArte, zarejestrowany w października 2012 w trakcie 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

Może Ci się również spodoba

  • Mazin82

    Bardzo fajny wywiad. Zabraklo mi tutaj tylko kwestii zaistnienia Biocosmosis u frankofonow. Znaczy Ty sie chyba zapytales ale oni omineli problem. A o ile dobrze slyszalem to Francuzi uznali ich komiks za zbyt „amerykanski”… Nie wiem ile w tej plotce prawdy i nie wiem gdzie oni sie tego doszukali. A wydawaloby sie ze tak potezny rynek moglby ten projekt spokojnie polknac… przeciez wiekszosc tego co u nich wychodzi jest w porownaniu z Volinski-versum straszna szmira, nie mowiac juz o wtornosci…  

    •  A wiesz, że ja chyba nie drążyłem, dlatego ten temat umknął. W sumie faktycznie szkoda, bo ciekawie byłoby się zastanowić nad tą kwestią.

  • Gilbaert

    bardzo bardzo ciekawa rozmowa. Wyczerpująca temat – fest się do tego wywiadu przygotowałeś Panie Dzieju. Super się słuchało.

    •  Tak fest, to nie, ale zbieraliśmy się z ekipą dwa lata na ten wywiad, więc chyba po prostu wszyscy mieli już przemyślane, co powiedzieć.