Gniazdo

Tak, będzie (swego rodzaju) autopromocja. Mało kto już pamięta, że zanim zająłem się trollowaniem w sieci komiksowej, to prowadziłem duży i dość popularny ośrodek z opowiadaniami erotycznymi.

Ośrodek ten, o wdzięcznej i znajomo brzmiącej nazwie Gniazdo – Opowiadania Erotyczne, skupiał autorów publikujących głównie na niemal już martwej grupie usenetowej alt.pl.opowiadania.erotyczne. No i wyprawiało się tam swego czasu, oj, wyprawiało.

Potem dopadł mnie marazm, ośrodek miał zmienić administratora, coś się rozeszło w szwach, domena wygasła i na trzy pełne lata zapadła cisza. Cisza grobowa i straszliwa.

Ale jednak do własnych, szczególnie do tych udanych, dzieci ma się sentyment. Dzięki Szaukowi, który udostępnił serwer, ośrodek Gniazdo wraca do sieci i do życia. Na razie pasywnego, jako archiwum, ale naprawdę warto zajrzeć, bo znajduje się tam ponad 400 świetnych, całkowicie darmowych opowiadań – dla każdego coś. Nie ma może gwałtów z użyciem piły łańcuchowej, wyuzdanych orgii z zombiakami ani tak bardzo poszukiwanych (wiem z keywordsów googla) scen seksu z końmi, ale jest dużo innych, równie ciekawych rzeczy.

Czy strona ożyje i czy będą znów, jak przed laty, okresowe aktualizacje? No, to już zależy od autorów, którzy mogą zasilić ją nowym materiałem. I od czytelników, którzy będą mieli ochotę te opowiadania czytać.

Pozdrawiam także Aichę, która nas przez te lata podpytywała, czy damy radę Gniazdo podnieść oraz au – którego związki z radosną erotyką są chyba wszystkim znane, a który popełnił tę okolicznościową graficzkę.

Zapraszam do Gniazda!

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

Może Ci się również spodoba

 • Grim

  Ha, mam nadzieję, że żadnych opowiadań o Murzynkach czy Mulatkach tam nie ma!

 • na pewno tam nie zajrzę.

 • @Grim: Moich nie. Co kręci innych, to ich sprawa, każdy pisze o tym, co chce. Ja to tylko ogarniam.
  @gilo: ja nie przymuszam. ALe dla wielu osób to na pewno ciekawa informacja.

 • Rob

  Wszedłem na to całe Gniazdo Erotyczne. I szczerze mówiąc – kicha.

  Primo – brak jakiegoś sensownego wyszukiwania po tych całych kodach. Kody pojawiają się dopiero po kliknięciu na tytuł, co trochę zajmuje czasu.
  Secundo – wszystkie opowiadania zazipowane, otwierają mi się w Notatniku, za każdym razem muszę wrzucać zawijanie wierszy…. dlaczego nie są po prostu na stronie?
  Tertio – przeczytałem parę opowiadanek z brzegu i sformułowanie „świetne” trochę mi tu nie licuje. Raz, że leżą stylistycznie, a w paru roi się wręcz od błędów ortograficznych. Dwa, że to co przeczytałem, razi potworną banalnością. Chłop rżnie panienkę i tyle całej akcji. Dodać do tego jeszcze toporny język i wysoce subtelne zdania w stylu: Nagle uklęknął za nią okrakiem, zbliżył się i wsunął w nią chuja. Czuła nieziemską rozkosz. Lekko podniosła pupcię i tylko cicho szeptała „taak, taak tato, taak…”.

  Pewnie tam gdzieś kryje się parę perełek, ale z tej niemałej próbki jaką mi przyszło przetestować wyszła sroga nędza. Historyjki w sam raz na scenariusze do kolejnych części komiksu „HARD”.

 • pjp

  Wiesz co, Rob? Ty powinieneś pisać te opowiadania. Już w trakcie czytania tego Twojego komentarza mi stanął. I to jeszcze zanim doszedłem do fragmentu „Chłop rżnie panienkę”.

  „zawijanie wierszy”, „zazipowane”… o tak… taaak… napisz coś jeszcze ;D.

 • Rob

  A tak swoją drogą, to nie mogę sobie dodać adresu bloga u Ciebie w komentarzu – przekierowuje mnie z automatu do okna logowania w Google i nie akceptuje poprawnego hasła.

  Dla porównania – Motyw bez problemu łyknął zmianę strony w moich komentarzach.

 • pojep ty pervercie!

 • Rob

  Łukaszu – mam 16-gigabajtowego pendrive’a. I żeby było jeszcze perwersyjnej, to często go noszę przewieszonego przez szlufkę od spodni, tak, że mi dynda.

  A jak już go wsadzę w wejście USB mojego blaszaka, to maszyna zawsze tak słodko mruczy twardym dyskiem.

 • pjp

  „dodać adresu bloga”
  „Motyw bez problemu łyknął zmianę strony”

  No naprawdę Robert, dzięki, cały mokry teraz jestem. Muszę pranie zrobić.

 • Rob

  Love sucks. Real love SWALLOWS.

 • au

  Rob, zrobię Ci rzecz straszną. przygotuj się.
  ponieważ wiem, że jak podam link to w niego klikniesz:}
  uwaga, podaję:
  http://erotyczny.blog.pl/
  (ale jestem zły:)
  TERAZ napisz coś o złej literaturze erotycznej:D

  wynurzenia autorki bloga (w archiwum) są ok, imho, ale jak sie dziewczyna rozleniwiła i zaczęła wpuszczac opowiadania gości, to sie zrobił film polski, panie.

 • @Rob:

  Strona nosiła dawniej w tytule „amatorskie”. To jest INTERNET. Chyba to wystarczy za tłumaczenie. Nie spodziewaj się Justyny, tam jest rżnięcie. To jest archiwum grupy i nikt nie robił selekcji, bo to ma być archiwum, a nie wybór najlepszych opowiadań z danego roku. No sorry. Ja zresztą rzadko je czytałem, ale kilka jest fajnych. A pisanie ero bez grafomaństwa jest nadzwyczaj trudne. Mnie, na ten przykład, mało wychodzi.

  Kody: są wybiórcze, bo nie było komu ich opracowywać i oznaczać. Gdzie się dało, są opisane na podstronie autora, wyszukiwarki kodów nie ma. Możesz pomóc, czytaj, koduj, pdosyłaj, pokocham cię.

  Są zzipowane, bo kilka lat temu zależało min na transferze, a w zipie zajmowały mniej miejsca niż w otwartym tekście. Zzipowane możesz też wrzucić na swojego dużego pendrive’a i nie pierdolić się z koniecznością zapisywania strony, co kto lubi. Wiem, że jesteś leniwy jak każdy i wolałbyś uniknąć wykonania dwóch operacji (bo zawijanie wierszy można ustawić na stałe – albo używać F3 w TC zamiast Notepada), ale tak podyktowały warunki techniczne.

  Oczywiście zarzut braku wyszukiwania kodów i wyświetlania można by załatwić portując ośrodek na jakiś CMS. Ale kto to niby zrobi?

  A może znajdziesz jakiś tekst, który wynagrodzi ci wszystko? Próbuj dalej i dzięki za konkretne uwagi przynajmniej. Nie to, co ta reszta trolli ;)

 • pjp

  „portując ośrodek na jakiś CMS”

  Oooooooooooooooch godai! No nie bądź już taki skromny, że Ci tak mało wychodzi. To mi wszystko wynagradza. Its soooł hat ;).

 • Trzeba przyznac… au i godai znają się na boobiesach.

 • Trzeba przyznac… au i godai znają się na boobiesach.

 • Trzeba przyznac… au i godai znają się na boobiesach.

 • Nie łapię wypowiedzi. Bez kitu, takie asstr.org ma jakiś mega-hiper-duper system wyszukiwania kodów, ale oni mają lata tradycji i megadyscyplinę. Tam 95% tekstów jest okodowane. Tu nawet pewnie nie 40%.

  A co do wyświetlania, no to można oczywiście dawać txt zamiast zip, ale po co? Tak jest dobrze. Tylko Rob jest leniwy i tyle.

 • pjp

  Trochę w temacie seksu i Batmana. Musicie to zobaczyć, świetne! ;D

 • Grim

  A myślałem, że tylko ja mam jakieś fiku miku z adresem bloga, a tu się okazuje, że Rob też. @Rob- pocieszyłeś mnie.

 • au

  pjp- AWESOME! :D

 • JAPONfan

  I’m Batman!

 • Grim

  Bad man!