Gniazdo

Tak, będzie (swego rodzaju) autopromocja. Mało kto już pamięta, że zanim zająłem się trollowaniem w sieci komiksowej, to prowadziłem duży i dość popularny ośrodek z opowiadaniami erotycznymi.

Ośrodek ten, o wdzięcznej i znajomo brzmiącej nazwie Gniazdo – Opowiadania Erotyczne, skupiał autorów publikujących głównie na niemal już martwej grupie usenetowej alt.pl.opowiadania.erotyczne. No i wyprawiało się tam swego czasu, oj, wyprawiało.

Potem dopadł mnie marazm, ośrodek miał zmienić administratora, coś się rozeszło w szwach, domena wygasła i na trzy pełne lata zapadła cisza. Cisza grobowa i straszliwa.

Ale jednak do własnych, szczególnie do tych udanych, dzieci ma się sentyment. Dzięki Szaukowi, który udostępnił serwer, ośrodek Gniazdo wraca do sieci i do życia. Na razie pasywnego, jako archiwum, ale naprawdę warto zajrzeć, bo znajduje się tam ponad 400 świetnych, całkowicie darmowych opowiadań – dla każdego coś. Nie ma może gwałtów z użyciem piły łańcuchowej, wyuzdanych orgii z zombiakami ani tak bardzo poszukiwanych (wiem z keywordsów googla) scen seksu z końmi, ale jest dużo innych, równie ciekawych rzeczy.

Czy strona ożyje i czy będą znów, jak przed laty, okresowe aktualizacje? No, to już zależy od autorów, którzy mogą zasilić ją nowym materiałem. I od czytelników, którzy będą mieli ochotę te opowiadania czytać.

Pozdrawiam także Aichę, która nas przez te lata podpytywała, czy damy radę Gniazdo podnieść oraz au – którego związki z radosną erotyką są chyba wszystkim znane, a który popełnił tę okolicznościową graficzkę.

Zapraszam do Gniazda!

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.