Opowiadanie „Lot pułkownika” – Nowa Fantastyka 12/2017

Ukazała się grudniowa Nowa Fantastyka a w niej moje opowiadanie „Lot pułkownika”.

Zainteresuje ono kilka grup czytelników, przed wszystkim tych, którzy interesują się kosmosem i alternatywną rzeczywistością, rozgrywa się bowiem w Polsce lat 80. a jej głównymi bohaterami są polscy kosmonauci, zaś tematem – misja oblatywacza Jurka Nowickiego na pokładzie polskiego statku wielorazowego użytku typu Orzeł.

Na pewno zainteresowani będą tematem także wszyscy ci, którzy znają projekt, jakim jest Międzynarodowa Baza Satelitarna „Europa”, bowiem tekst osadzony jest właśnie w tym uniwersum a sama MBS pojawia się w akcji, podobnie jak wiele innych elementów. Czy to jest nowe uniwersum? Jeszcze nie wiem. Jurek, Gloria i Wiktor mieli i mają przed sobą wiele przygód. Czy zostaną one spisane w formie opowiadań – to zależy m.in. od odbioru i zainteresowania tekstem.

Kupcie NF – może nie będzie to dla was tak oszałamiająca frajda jak dla mnie, kiedy drugi raz mogę w najstarszym nadal ukazującym się w Polsce periodyku fantastycznym oglądać swoje nazwisko, co poczytuję za wielką frajdę i zaszczyt (mam już na koncie, komiksy, powieści, audiobook, jeszcze tylko jedno marzenie do spełnienia – publikacja opowiadania w Fenixie) – ale na pewno warto, bo to dobry, udany tekst.

A więcej o MBS Europa przeczytacie tutaj natomiast o lotach, także Polaków – w tym artykule.

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

1 Response

  1. Maciej Liteon Strzępa pisze:

    Jak to mówią (co do marzeń) nigdy nie mów nigdy :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *