Cała Polska pisze o komiksach

Cała Polska pisze o komiksach

Na blogu JustKoz wystartowała właśnie ciekawa akcja – cała Polska pisze o komiksach. Po szczegóły odsyłam do oryginalnego posta, ale w skrócie – wszyscy piszą o komiksach. I nie tylko recenzje, ale także rzeczy “okołokomiksowe”.

Ponieważ recenzji mam tu sam nie wiem ile (dobrze ponad 100) to się nie będę wygłupiał – musiałbym zgłosić z 2/3 blogaska Gniazdo Światów, ale postanowiłem przy tej okazji przypomnieć kilka innych, okołokomiksowych tekstów.

  • Skąd, gdzie, dokąd? – komiks polski po dwóch dekadach wolnego rynku – tekst z grudnia 2010 – podsumowanie 20 lat w polskim komiksie, w którym wzięli udział wydawcy i publicyści.
  • Zanik ideowości zinowej – tekst z marca 2011 – soczysty beef na kilka głosów z naczelnym Ziniola, który do dziś ma do mnie żal o te tekst. O tym, że ziny miewają podtekst ideologiczny, ale, że jest on i tak zbędny.
  • Tęsknię za tobą, zeszytówko? – tekst z sierpnia 2011 – radosna szydera na wyznawców poglądu, że komiks ma kosztować 5 zł i ukazywać się w kiosku co miesiąc, wspierająca jednak pewne tezy tego założenia i bardziej przekrojowa, niżby się zdawało.
  • Przedruki Batmana – robisz to źle – tekst z czerwca 2012 – o katastrofalnej wg mnie polityce wydawniczej Egmontu w segmencie gackowskim.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.