82. Życie, Batman i cała reszta

Dzisiaj w zasadzie będzie tylko linkownia, prawie, jak Niedziela na Motywie (szkoda, że to prawie jedyne, co się tam jeszcze czasem dzieje).

All Along the Clocktower, rys. Biram Ba

Na pierwszy ogień więc najnowszy komiks spod, hm, mojej ręki. Autorem oryginalnego tekstu jest Bob Dylan, rysunki zrobił Biram Ba i muszę przyznać, że współpracowałem z kilkoma rysownikami, ale to była jedna z lepszych współpracy, zarówno jeśli chodzi o przebieg, jak i o efekt finalny.

Pewnego dnia poczułem po prostu, że All along the watchtower aż prosi się o jakąś ilustrację z Jokerem. Kombinowałem, kombinowałem, aż rozpisałem go po prostu na scenariusz, który wysłałem innego maniakowi Batmana. Efekt, zatytułowany All along the clocktower,  oglądać możecie tutaj.

Dobra wiadomość dla oczekujących na nowy Kolektyw jest taka, że towar zjechał już z drukarni i leży w wydawniczym magazynie. Czekamy jeszcze na zakończenie druku premierowych przygód Harveya, gentlemańskiego barbarzyńcy i jesteśmy gotowi na zrobienie przedpremiery w Warszawie. Szykujcie się w okolicach 25. września. Szczegóły zostaną podane na stronie / facebooku DP i Kolektywu.

Małą zajawkę, a konkretnie komiks Krystiana Garstkowiaka, utrzymany w podobnym stylu co praca z “siódemki”, zobaczyć będzie można prawdopodobnie w tym tygodniu na Kulturze Liberalnej. Dam znać na twitterze, gdy już się zajawi.

Tymczasem wbrew pozorom wcale nie zaniedbuję ciężkiej pracy komiksowego szperacza i udało mi się wyrwać trochę czasu pewnemu człowiekowi, który dotąd, chyba przez przeoczenie albo z winy jakiegoś innego kółka wzajemnej adoracji czy też grupy niekawangardowej był jakoś tak mało zauważany w komiksowych mediach. Panie i panowie, niestety krótki, ale miejmy nadzieję zaledwie pierwszy z nadchodzących, wywiad z Tomkiem “Asu” Pastuszką w ramach mojego cyklu Portret Komiksiarza Polskiego.

Serdecznie zapraszam. Można komentować bez logowania!

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.