Powueska

Się odbyło.

Przeglądając sieć zauważyłem, że Daniel Chmielewski miał takie same odczucia jak ja – WSK to impreza towarzyska, nie branżowa. Wpada kilka ekip, które się mniej lub bardziej zazębiają, gadają, piją piwo i ogólnie się socjalizują. Część przy tym handluje, część nabywa, co też jest wymieszane. Plus przypadkowe ofiary, które nie znają nikogo osobiście, albo wręcz są zupełnie z ulicy (zdecydowanie mało).

Gilbaert poprowadził nam fajnie panel o Dolnej Półce. Kolektyw #3 i Bossi&Bosso sprzedały się całkiem ładnie. Na tyle, że możemy mówić spokojnie o kontynuacji pracy. netKolektyw miał okazję znów się spotkać.

A ja kupiłem sobie parę rzeczy i zrobię teraz coś dziwnego. Mam zamiar napisać o tym wszystkim. Wprawdzie moje próby mówienia tu, co myślę, kończą się różnie (zwłaszcza, jak ośmielę się skrytykować komiks, który podobał się 38 milionom Polaków, a tylko mnie nie), ale zaryzykuję. A kupiłem parę fajnych rzeczy:

Hardkorporacja #1 – taki zin,
Maszin #3 – zin również, nawet bardziej zinowy,
The Mashup Trio – no, to już zinowy hardkor, limitowana edycja na ksero,
Pirat #1 – dzieliliśmy stoisko, rzecz świetna (i pozdrowienia dla chłopaków!),
Komiks Forum 2008 – w mojej opinii reaktywacja udana,
Duds Hunt – mangowy one-shot,
Paproszki czyli małe piszczące ludziki – twórca Głowonuka Flopka rządzi,
Zostawiając powidok wibrującej czerni – wspomnianego wyżej Daniela Ch.,
Piekło, niebo – Bellstorfa. Kontynuuję lektury zaczęte Zagubioną duszą,
Ghost World – jak wyżej; wreszcie to kupiłem,
Karuzela Głupców – ponoć świetnie, jeszcze nie ugryzłem.

Zasadniczo o powyższych będę w najbliższym czasie skrobał. O jednych euforycznie, o innych mniej. W sumie, w dupie mam, co kto pomyśli na temat tego, co myślę. Nawet, jeśli wydaje wam się, że moje zdanie jest idiotyczne a mój gust spaczony, to nadal mogę je mieć i się nie przejmować.

Zu przyjechała na moment. Zaliczyła swój pierwszy konwent. A dziś pierwszy raz sama stanęła w łóżeczku. Tyle ważnych wydarzeń w jeden weekend.

Avatar

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...