Prasówka – Herma św. Zygmunta / Kompleks 7215

Sandomierz, rys. Maciej Pałka

Komiks się robi, co prawda ostro, ale ostatecznych stron nie ma jeszcze. A tymczasem już piszą o inicjatywie. Więc, gwoli podbudowania sobie ego, dzisiaj piątek – kawa i przegląd prasy.

Najpierw krótko:Zajawka na stronie Bractwa Wiślanego w Warszawie oraz na Gościu Niedzielnym. A co!

Za to dwa większe teksty: w lokalnym Kurierze Południowym, którego dziennikarz był jedynym przedstawicielem prasy, który zajrzał na organizowane w Słomczynie spotkanie w parafii Św. Zygmunta z okazji pielgrzymki rzecznej i komiksu. To była pamiętna wizyta, bo Zuza buszując w „oranżerii” proboszcza spryskała sobie włosy płynem do mycia szyb. O zapachu cytrusowym…

Drugi natomiast w serwisie Nasze Miasto. Redaktor bardzo usilnie próbował połączyć komiks o hermie z komiksem o Skórzewskim, chociaż wyraźnie tłumaczyłem, że KDK ma na mnie focha i nie kontynuujemy współpracy (bo co oni zaproszą w internecie do współpracy, a ja się zgłoszę, to zapada cisza), nazywając go też komiksem o Konstancinie-Jeziornie (co w sumie nieprawda, bo pojawia się tylko Cieciszew – prawdopodobnie najstarsza wieś w gminie), a wiślana powieść graficzna to coś osobnego. Ale nic to. Tekst prócz tego jest OK.

Tymczasem „Kompleks 7215” też jeszcze premiery nie miał (4 grudnia), a już taki, o, proszę, wywiad ze mną, który zrobiła Nerd Kobieta na swoim blogu. Trochę się czuję jak Ferus i boję się, że po premierze będzie jak z nim (KMWTW).

Avatar photo

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *