9. słowo na niedzielę

Prawie przejechałem człowieka. Chociaż człowiek, to w tym wypadku duże słowo, bo na jego własne życzenie rozjechałbym zapijaczoną szmatę. Ale sądziliby jak za człowieka.

Piątek, po pracy, już ciemnawo, jedziemy przed nawiślańskie wiochy, bo wydostanie się ze stolycy uniemożliwiają korki. Ciemno i bardzo kręto, więc jedziemy 60/h. Zakręt, za zakrętem przystanek bez wiaty, ale jest latarnia, w świetle latarni widzę, że w poprzek drogi coś leży, jakby gałąź owinięta szmatami, czy coś.

Wyhamowałem jakoś ze 2-3 metry przed, bo wolno jechałem, ale leżał, skurwysyn, tuż za zakrętem. Wysiadam, podchodzę – taki odruch, człowiek leży, to trzeba. Schylam się i już wiem, że pijany jak ostatnia szmata. Więc drę ryja Z ulicy się rusz, człowieku, bo cię kto przetrąci.

On na to wydobywa z siebie bełkotliwy warkot, który po polsku brzmi w przybliżeniu tak Wy-pierdalaj. Chuja cię obchodzi, jak bede chciał, to bede leżał, dzie se bede chciał, kurwa. Odjeb się, kurwa. Nie świeć w oczy, kurwa, chuju ty. Bede se leżał, kurwa, dzie se bede chciał, kurwa.

Powstrzymałem się od sprzedania mu kopa dlatego, że miałem na nogach nowiutkie kowbojki, a ten zapity skurwiel był strasznie brudny.

W tym momencie uratowałem mu życie. Zatrzymując się, zaciągnąłem hamulce i odruchowo wrzuciłem awaryjne. I dobrze, bo zza zakrętu z prędkością na oko 90/h, ledwo trzymając się drogi, wypadła ciężarówka. Minęła nas z rykiem, cudem nie taranując mi samochodu i poleciała dalej. Rozjechaliby tego głupiego, zapitego chuja i nawet by nie zauważyli, po czym przejechali.

No i cóż, 112, proszę czekać na operatora, napatoczył się jakiś miejscowy z latarką, w tanie podobnym, ale mówił wyraźnie i chodził prosto. W ciągu minuty, z towarzyszeniem dość ubogiego i mało zróżnicowanego potoku bluzgów ta zapita szmata, która mnie wyzwała, wylądowała na chodniku. Możliwe, że leży tam do dziś, gówno mnie to obchodzi. Przynajmniej nie zrobił z nikogo zabójcy.

Na operatora się nie doczekałem. Szkoda. Dali by mu parę razy pałą po nerkach, zrobili śmiecia na izbie, to może na przyszłość nie kładłby się na asfalcie. Strach będzie tamtędy jechać po zmroku, nie wiadomo, za którym zakrętem się skurwiel położy tym razem.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.