Za mną stoi ściana

Najpierw to.

A teraz oświadczenie.

Ja jestem Bartek. Nie prezentuję żadnej opcji politycznej, a czasy, kiedy uważałem się za lewaka minęły kilka lat temu. Za mną stoi tysiącletnia historia mojego państwa i narodu, wysiłki setek jesli nie tysięcy ludzi z w/w związanymi, aby mnie wychować, dać wykształcenie i umożliwić bytowanie w społeczeństwach współczesnych początku XXI wieku. Stoi za mną moja rodzina, firma, powiązana z kapitałem międzynarodowym, która daje mi pracę, stoją za mną media, na rzecz których swą pracę wykonuję. Za mną stoi tradycja chrześcijańskiej Europy oraz jej antyczne korzenie, a także spuścizna ludzi z Cro-Mangon, którzy stworzyli podwalinę kultur współczesnych.

Stoi za mną milion lat ewolucji od prokonsula do homo sapiens sapiens.

Nie prezentuję żadnej z grup interesów, które mogłyby być powiązane z w/w kręgami kulturowo-społecznymi. Wypowiedzi moje nie są świadomie sterowane z zewnątrz i służą wyłącznie lobbowaniu na rzecz poprawienia mego własnego bytu i moich partykularnych interesów, ze szczególnym uwzględnieniem mojej Żony i mojej małej córeczki, która po nas przejmie schedę tysiącletniej tradycji i spuścizny kulturowej, a także bagaż wcześniej opisanego łańcucha zależności.

Za mną stoi ściana, wybudowana z cegły czerwonej, prawdopodobniej dziurawki, pokrytej od zewnątrz tynkiem elewacyjnym, strukturalnym, od wewnątrz zaś płytami kartonowo-gipsowymi, produkcji najprawdopodobniej rodzimej, pokrytymi kilkoma warstwami farby akrylowej białej.

Obok mnie stoi regał.

Jestem blogerem. Pierwszy raz mówię o tym głośno i nie wstydzę się tego. Liczba moich czytelników jest tak znikoma, że nawet wykazując się najszczerszymi chęciami nie można mnie uznać za element potencjalnie szkodliwy.

To ja zabiłem Laurę Palmer.

Avatar

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

You may also like...