Słowo na poniedziałek

Nie będę dużo pisał, bo tu nie ma za wiele do powiedzenia. W obliczu śmierci cały dorobek kulturowy świata, stworzony, aby ją oswoić, można i tak z powodzeniem wsadzić sobie w dupę.

Zresztą napisałem już jeden tekst odnośnie samej tragedii i nawet zdążyłem zostać zbesztany, więc nie będę wracał do sedna wydarzeń z minionego weekendu.

Powiem o czym innym. Patrzę w telewizor i rzygać mi się chce. Nie od tych wszystkich tłumów, bo to piękne, że ludzie w obliczu tragedii znajdują siłę i pocieszenie w stadzie. To normalne i dobre; po to jest stado, aby nas wspierało, kiedy nasza wątła psychika siada.

Rzygać mi się chce, jak słyszę kolejny raz z mediów jebane frazesy jak to naród się zjednoczył i wszyscy wierzą i mają nadzieję, że tak zostanie.

Nie zostanie, chuja na drucie!

Jak umarł Wojtyła, to się zesrali wszyscy, że teraz będą tacy piękni i lepsi i nie będą srali na przykazania.

Jak się zawalił dach na hodowców gołębi, to wszyscy już na wieki zostali w sercu z tragedią i braterstwem.

Chuja na drucie, powiadam ponownie wam wszystkim, medialne wycieruchy. Przestań mleć w gębach gówno, wszyscy wiecie, że nic się nie zmieni.

Gdy tylko trumna z ciałem prezydenta stuknie o betonową posadzkę grobu, wy skoczycie sobie go gardeł i wszystko wróci do normy.

A przed nami wybory prezydenckie, gdzie zobaczymy wyścigi w wycieraniu sobie gęby pustymi frazesami o tragedii narodowej.

NIC. SIĘ. NIE. ZMIENI.

Więc przestańcie samych siebie kokietować doprowadzającym mnie do mdłości obnoszeniem się z nadzieją, że za setnym razem będzie inaczej.

Dziękuję za uwagę.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

 • mysza

  amen! a już myślałem, że tylko mnie to wkurwia.

 • Nareszcie ktoś normalny i trzeźwo myślący.
  Godai – mała pieczareczka ostoi na którą zawsze można liczyć, gdy innym odpierdalać zaczyna :)

 • „Godny historyczny pogrzeb

  Jest Pan kolejnym prominentnym przedstawicielem czwartej władzy do którego zwracam się z prośbą o rozpropagowanie wśród swych kolegów i koleżanek społecznego pomysłu na choćby cząstkowe zadośćuczynienie postponowanemu przez media Prezydentowi RP i tym, których to bolało.

  Wiem, że o pogrzebie będą decydować rodziny tragicznie zmarłej Pary Prezydenckiej i Prezydenta Kaczorowskiego ale myślę, że Polska powinna powrócić do tradycji i dać swoim WIELKIM ZMARŁYM to co ma najlepszego do zaoferowania:

  – pogrzeb na Wawelu

  – kondukt żałobny jadący powoli z Warszawy do Krakowa przez miasta i miasteczka

  – rozpisanie konkursu na rzeźby nagrobne.

  Pozdrawiam

  prof. dr hab. Mieczysława Irena Boguś”

 • Mona_88

  Ok,trafna myśl tym bardziej że trafiłam tu ze stronki webkomiks.pl i nie spodziewałam się kogoś o podobnych poglądach…
  Mnie zasmucił fakt śmierci prawie 100 osób.Żal mi tego co czują ich rodziny.Ale nie smuci mnie fakt że umarła TakaAtaka osoba.Może i jestem apolityczna ale mniejsza o to!
  I nie zgadzam się z wczorajszym zamknięciem sklepów z powodu żałoby!Z racji że trenuje musiałam kupić byle jakiej jakości jedzenie w jedynym otwartym osiedlowym sklepiku,nie mówiąc już o cenie…marża ma tam z 400% na bidę.
  Dobra,moim pierwotnym zamierzeniem była prośba o subtelną pomoc w sprawie komiksu…umieram przy przeglądaniu miliona recenzji webkomiksów w poszukiwaniu czegoś w klimatach losuxa…jeśli mi ktoś może polecić coś abstrakcyjnego to śmiało.
  Pozdrawiam:)

 • JAPONfan

  No tak, nic tak nie wynagradza złego mówienia o żyjącym jak pogrzeb na Wawelu.

 • nonimporta

  no i nie zdążyła stuknąć nawet