57. Słowo na L

Dziś będzie tylko krótko i zwięźle, bo w zeszłym tygodniu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. W pracy zbierałem gruzy firmy, po tym, jak dwa tygodnie spędziłem w studiach TVP. Na szczęście straty były niewielkie.

Zajmowałem się zatem składaniem antologii Bostońskie Małżeństwa, która wzbudza takie silne emocje od samego początku. I pewnie to tych emocji jeszcze nie koniec.

Nie zdradzę nic, bo nie zdradzę, ale powiem wam, komiksowa brać, takie anglosaskie przysłowie „Nie oceniajcie książki po okładce”. Powiem wam też, to już od siebie „Nie oceniajcie okładki, póki nie weźmiecie książki do ręki”.

Wnętrze jest na dobrym poziomie. Pewnie dla heteryków niektóre te historie tracą dużo powabu, bo zwykły heteroseksualny samiec, jak ja, pewnych mrugnięć okiem nie dostrzega, ale biorąc pod uwagę założony temat, oraz target Bostońskich Małżeństw, uważam, że wybór dokonany przez Sylwię jest przemyślany i dobry.

I tyle wam powiem. Premiera 20 listopada. Oceńcie – wtedy – sami.

Zbieram się także odrobinę z mojego marazmu zeszłotygodniowego. Już wkrótce recka Ratownika, potem, jeśli starczy mi pary w jesiennym zamieszaniu śniegowo-niżowym, to także inne. I doba wiadomość dla Sarej: będzie dla ciebie scenar.

Miłej niedzieli.

Bartek Biedrzycki

Autor książek, komiksów, podcastów i papierowych modeli.

Może Ci się również spodoba

 • Mnie się wydaje, że i tak spora część z heteryckiej braci komiksowej BM kupi, choćby z ciekawości.

  A że okładka jest chujowa jak sto pięćdziesiąt to inna sprawa.

 • holcman

  No akurat okładkę / plakat itp. można spokojnie oceniać bez zagłębianie się w treść dzieła.

  I okładka jest chujowa jak sto pięćdziesiąt.

 • Przychylam poprzednikom.

 • No tak, zaprezentowany projekt okładki jest słaby, to zdanie również ja podzielam.

  Z bliska i na wydruku próbnym broni się dużo bardziej, niż miniatura w necie, aczkolwiek nadal ma pewne wady.

  Ale to jest projekt okładki. Więc powtórzę po samym sobie – weźmiecie do ręki, będziecie pluli.

 • Mogę dać przykład jednej, jeeedneeej okładki, która nie podobała mi się na ekranie a w realu dawał radę. Ale była rzetelnie zaprojektowana. Okładka „BM” taka nie jest.

 • Nie wychwyciłeś :D

  Mniejsza z tym, jak zdjęcia twórców Jeża Jerzego? Wrzucisz na wiki?

 • Czego nie wychwyciłem?

  Na razie nie znalazłem dobrych fot Skarżyckiego ni Leśniaka. W najgorszym razie wykadruje się tą grupową z notki i JJ.

 • Pablo

  A mnie zastanawia po co to taki chłam jest promowany na komiksowych blogach. Jak tak dalej pójdzie to scenariusz z „Wiecznej Wojny” coraz realniejszy.

 • Widzę, Pablo, że też już czytałeś, skoro wiesz, że chłam?

 • Pablo

  Nie czytałem bo dla mnie to jest śmieciem z powodu tematyki. Wpienia mnie to propagowanie homo gdzie się tylko da. Jak już pisałem scenariusz z “Wiecznej Wojny” coraz realniejszy kto czytał ten będzie wiedział o co chodzi (UNEF).

 • O stary. O, kurwa, BWAHAHAHA!

  Spoko. Masz prawo do własnej opinii i do własnej homofobii, rzecz naturalna.

  Pozwolisz jednak, że ja nadal będę propagował lesbijstwo, bo jest mi niestety bliskie. Faceta bym nie tknął, za to do cycków się ślinię.

  Zresztą jeśli mi powiesz, że ty nie, to się zdziwię. W końcu w każdym tkwi mała lesba, jak to mawia Sylwia.

  A teraz idź. Najlepiej jak najdalej od tej nachalnej homopromocji, bo cię jeszcze ktoś zmusi do zostania ciotą i po co ci to?

 • au

  swoją droga to chyba dobrze, ze tak młodzi ludzie czytaja komiksy i przejmuja się tym co tam w nich napisało.
  bo nie daję Pablowi więcej jak 15 lat.

 • Liv

  NOWA FORUMOWA GRA PBF „THE L WORD”

  Na czym polega Play By Forum ?
  Gra przez forum, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa. Gra fabularna rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Gra toczy się w świecie określonym przez administratorów takowego forum. Może to być zarówno świat fikcyjny, jak i oparty na popularnej książce czy też filmie. Istnieją również gry toczące się w świecie rzeczywistym – w czasach współczesnych lub historycznych. Gracze mogą brać udział w dwóch rodzajach, czy też sposobach gry:
  gra forumowa – grający oddają się rozgrywce, w podzielonych na określone działy, służące za lokacje a tematy to poszczególne miejsca albo wydarzenia. W taką grę może grać nieograniczona liczba osób.
  sesja forumowa – udział bierze tu zwykle więcej graczy a gra toczy się w obrębie jednego tematu na forum, w którym gracze piszą, co robią ich postacie a Mistrz Gry opisuje świat i jego reakcje na zachowania bohaterów. W przeciwieństwie do tradycyjnych gier RPG, gra na forum może trwać o wiele dłużej i nie ma określonych ram czasowych.
  Gracze pisząc, ćwiczą swoją wyobraźnie ale także umiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem.
  Na początku każdy z graczy zakłada temat z Kartą Postaci. Opisuje w niej wygląd, charakter i historię postaci, w którą potem będzie się wcielał. Administratorzy po uprzednim sprawdzeniu takowej Karty Postaci akceptują ją i gracz może zacząć zabawę na forum, które swoją oprawą graficzną, gifami czy filmikami przyciąga jego uwagę. Historie opisywane w poszczególnych wątkach są tylko i wyłącznie inwencją twórczą graczy i mistrzów gry, którzy ową grę rozpoczynają. Warto jest czasem połączyć przyjemne z pożytecznym i spróbować czegoś nowego.

  O czym jest forum “The L Word” ?
  Skończyłaś oglądać „L word”? Tęsknisz za bohaterami serialu ale nie chcesz kolejny raz oglądać tych samych odcinków? Wolałabyś żeby losy bohaterów potoczyły się inaczej? Wciel się w któreś z nich bądź zrób swoją własną postać i wejdź w interakcje z Shane, Bette lub inną znaną Ci serialową bohaterką. Fabuła forum nie bazuje na konkretnym sezonie serialu więc jest ogromna dowolność zawierania przyjaźni czy nawiązywania drobnych romansów. Dodatkowo forum ma ładną, przyjemną dla oka oprawę graficzną i seksowną administrację.
  Dla urozmaicenia gry nasze forum oferuje także takie działy jak:
  – „relationships”, które polega na opisywaniu relacji jakie zachodzą między stworzoną przez Ciebie postacią, a bohaterami gry.
  – „phone calls”, które służy do przeprowadzania rozmów telefonicznych z innymi postaciami.
  – „flashbacks”, polegający na opisywaniu wspomnień naszego bohatera.
  – „episodes” – nasze forum podzielone jest na odcinki, czyli serialowe epizody, który zawsze rozpoczynają się od literki „l”.
  Nasze forum wciąż się rozwija i pewne szczegóły mogą jeszcze być nieco niedopracowane, do czego szczerze się przyznajemy ale na bieżąco staramy się poświęcać mu dużo czasu. Shane z przyjemnością przyjmie Was w swoje progi.
  Kontaktowe numery gg: 852632 ( Liv) oraz 23306628 (Shane)
  Adres forum: http://www.thelwordpbf.czo.pl/

  Zapraszamy!